234. pěší prapor · klub vojenské historie, airsoftový tým, o.s. 
 LOGIN:      | 
  
ÚVOD
O PRAPORU
JEDNOTKA
GALERIE
ČLÁNKY
GUESTBOOK
ODKAZY
KONTAKT INFO


Aktualizace: 26.3.2013
Návštěv: 
Online je 


26.03.2013 »
Po opravdou dlouhé době proběhla první fáze aktualizace obsahu webu, jmenovitě pak úvodní stránky, sekcí Jednotka, O praporu a Nábor.

21.07.2011 »
Po dlouhé době nějaké nové fotogalerie!

27.03.2010 »
Lidé viďte! ...nové videogalerie!

03.03.2010 »
Lidé čtěte! ...nové články!

05.02.2010 »
Přidány nové fotogalerie.

24.01.2010 »
Do fotogalerie Ostatní přidány nové fotky.


Články


Taktická vesta TL98 mark II

box_grey INFORMACE O ČLÁNKU
ID článku: 56
Datum: 2008-06-10 20:13:15
Napsal: rotný EL.DŽI
Komentář: Několik věcí, které možná o téhle vestičce ještě nevíte...Vestu jsem si koupil nedávno, chvíli po jejím zařazení do katalogu firmy. Je to vlastně modernizovaná TL98.
Rozdíl spočívá hlavně v univerzální vazbě (UV), která nahradila přední zásobníkové a univerzální sumky. Majitel si tedy může může místo nich pořídit jakoukoli sumku či kapsu, která mu vyhovuje, což mi přijde moc sympatické. Dalším rozdílem je upravené uchycení spodní zádové kapsy, které je řešeno jednoduchou horizontální UV oproti dvěma zipům po bocích jako u původní TL98. Spodní zádovka se dá tedy použít k více UV systémům firmy ALP. Poslední nepatrný detail proti TL98 sou drobnější zipy pro přístup k vnitřním kapsám a taky nové menší provlékací spony pro dotažení UV všude na vestě a také na uchycení opasku. Vesta se dá nastavit velikostně ve všech potřebných směrech mnoha rafinovaně umístěnými stahováky a rameny se suchým zipem. Má tři síťové kapsy z vnitřní strany vesty, jednu na zadech a po jedné na každém předním dílu. Ty se hodí například pro mapu, nebo jiné dokumenty. Pod zipy jsou přístupné dvě velké kapsy v předních dílech. V levé je skryté pouzdro na pistoli a v pravé praktické stahovací gumové popruhy pro uchyceni menšího materiálu. Zapínání celé vesty je řešeno třemi Fastex sponami. Zvenčí uprostřed jsou dvě tvarované univerzální kapsy s gumovými pruženkami a pomocným zapínáním na suchý zip. Do každé z nich se vlezou min.3 zásobníky do sa58. Na bocích jsou pak netvarované vakové univerzální kapsy. Hodí se do nich skvěle například čutora, jejich chlopně nemají suchý zip. Všechny čtyři spodní kapsy se navíc dají stáhnout stahovací šňůrkou tak, aby nic cenného nevypadlo. Pod kapsami jsou ještě jednoduché kapsičky na vsunutí různých doplňků, např. nožového pouzdra apod. Na hrudi pokračuje další UV. Na ni jsou standardně k vestě dodávány dvě hrudní kapsy na zip. Ty slouží např. na nouzové nesení granátů, injektorů nebo jiných cenných drobných věcí. Dají se upevnit buď vodorovně, nebo svisle podle pohodlnosti a dosahu, nebo se dají úplně odejmout a nahradit třeba UTONem. Tahle vesta je podle mě opravdu dobrá volba. I přes to, že je to klasická nosná vesta, je díky UV na opravdu dobré modulární úrovni. Pohodlně se nosí, člověk se v ní cítí příjemně „zabalený“, ale vesta přitom dostatečně větrá pomocí síťoviny. Já používám zásobníkové sumky SPRING LOCK na dva zásobníky a sem naprosto spokojen. Vesta je oproti klasické TL98 o něco užší, ale to záleží i na použitých sumkách na přední straně.
Firmu ALP mám v oblibě a vestu v nejbližší době doplním o další příslušenství. O tom ale někdy příště